Skuteczni w terapii

psycholog kraków

Specjalistyczne Gabinety Psychoterapii i Rozwoju

Masz pytanie? Chcesz umówić się na wizytę?

Konsultacje psychologiczne

Dobry psycholog w Krakowie

Konsultacja psychologiczna to jedno do trzech spotkań z psychologiem/psychoterapeutą, którego celem jest określenie problemu i możliwości pracy nad nim. Służy uzyskiwaniu informacji na temat problemu, z jakim dana osoba przychodzi oraz oceny sposobu dotychczasowego i obecnego funkcjonowania.

Psycholog zadaje również pytania dotyczące ważnych osób, w tym rodziców, opiekunów, którzy mieli wpływ na kształtowanie się osobowości Pacjenta. Sam wywiad często pozwala osobie zgłaszającej się dostrzec pewne prawidłowości w jej funkcjonowaniu, zauważyć powtarzalność nieadaptacyjnych zachowań.

Uporządkowanie przez terapeutę wnoszonych przez Pacjenta treści pozwala wspólnie ustalić jaka forma pomocy będzie najlepsza w danym przypadku. Rodzaj problemu może kwalifikować zarówno do psychoterapii indywidualnej, interwencji kryzysowej, psychoterapii pary, psychoterapii rodziny lub jednostkowej porady psychologicznej. Psychoterapeuta proponuje jego zdaniem najskuteczniejszy rodzaj pomocy.

Jeśli szukacie Państwo pomocy - czekamy w ośrodku Krakowskiej Terapii, gdzie postaramy się zaproponować specjalistę indywidualnie dobranego do Państwa potrzeb i oczekiwań.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.