Przejdź do treści

Konsultacje psychologiczne

Dobry psycholog w Krakowie – konsultacje psychologiczne

Konsultacja psychologiczna to jedno do trzech spotkań z psychologiem / psychoterapeutą, którego celem jest określenie problemu i możliwości pracy nad nim. Służy uzyskiwaniu informacji na temat problemu, z jakim dana osoba przychodzi oraz oceny sposobu dotychczasowego i obecnego funkcjonowania. Psycholog zadaje również pytania dotyczące ważnych osób, w tym rodziców, opiekunów, którzy mieli wpływ na kształtowanie się osobowości Pacjenta. Sam wywiad często pozwala osobie zgłaszającej się dostrzec pewne prawidłowości w jej funkcjonowaniu, zauważyć powtarzalność nieadaptacyjnych zachowań. Uporządkowanie przez terapeutę wnoszonych przez Pacjenta treści pozwala wspólnie ustalić jaka forma pomocy będzie najlepsza w danym przypadku. Rodzaj problemu może kwalifikować zarówno do psychoterapii indywidualnej, interwencji kryzysowej, psychoterapii pary, psychoterapii rodziny lub jednostkowej porady psychologicznej. Psychoterapeuta proponuje jego zdaniem najskuteczniejszy rodzaj pomocy.

Jeśli szukacie Państwo pomocy – czekamy w ośrodku Krakowskiej Terapii, gdzie postaramy się zaproponować specjalistę indywidualnie dobranego do Państwa potrzeb i oczekiwań.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Pomoc psychologiczna w Krakowie

Konsultacją psychologiczną jest pierwsze spotkanie klienta z psychologiem, mające charakter wywiadu, którego celem jest dobranie jak najlepszej formy pomocy. Służy uzyskiwaniu informacji na temat problemu, z jakim klient przychodzi oraz oceny sposobu dotychczasowego i obecnego funkcjonowania. Terapeuta zadaje również pytania dotyczące ważnych osób, w tym rodziców, opiekunów, którzy mieli wpływ na kształtowanie się osobowości klienta. Sam wywiad ma charakter terapeutyczny i często pozwala osobie zgłaszającej się dostrzec pewne prawidłowości w jej funkcjonowaniu, zauważyć powtarzalność nieadaptacyjnych zachowań, czasami także odkryć ich źródło. Uporządkowanie przez terapeutę wnoszonych przez klienta treści pozwala wspólnie ustalić jaka forma pomocy będzie najlepsza w danym przypadku.

Jak do nas trafić:

Krakowska Terapia Specjalistyczne Gabinety Psychoterapii i Rozwoju

ul. Zbrojów 2/3
30-042 Kraków
tel. 888 892 784, 502 460 605

Dojazd komunikacją miejską: 4, 8, 13, 24, 139, 159, 164, 179, 208, 292, 439, 501, 503 do przystanku: „Plac Inwalidów” lub „Urzędnicza”