Przejdź do treści

Na czym polega psychoterapia?

  • przez

Psychoterapia polega na stosowaniu metod psychologicznych, w szczególności tych polegających na osobistej interakcji pomiędzy terapeutą i pacjentem. Mówiąc wprost psychoterapia to terapia poprzez rozmowę. Zazwyczaj celem psychoterapii jest osiągnięcie pożądanej zmiany u pacjenta lub przezwyciężenie problemów, z którymi się boryka.

Kiedy warto udać się do psychoterapeuty?

Gdy samopoczucie stale się pogarsza i obniża, pojawiają się problemy ze snem, uczucie przewlekłego smutku, a kłopoty się nawarstwiają, to czas na wizytę u psychoterapeuty. Utrata sensu życia i przekonanie, że nie można niczego zmienić to objawy, które powinny skłonić do wizyty u specjalisty. Z jego pomocą walka ze zmiennymi nastrojami, otaczającymi problemami i trudnościami stanie się prostsza.

W czym może pomóc psychoterapeuta?

Psychoterapeuta może pomóc przepracować trudności, poprzez rozmowę wpłynąć że stan emocjonalny poprawi się, co sprawi, że codzienne podejmowanie wyzwań będzie łatwiejsze. Specjalista zdiagnozuje problem i zaproponuje odpowiednie leczenie, by stan pacjenta stopniowo się poprawiał. Fachowa pomoc może pomóc znów cieszyć się życiem i odzyskać energię do codziennych aktywności. Dbamy o to, by każdy, kto potrzebuje pomocy, trafił do specjalisty, który otoczy go niezbędną opieką i wsparciem.

Psychoterapeuta Kraków

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu rozwiązanie osobistych problemów przebiega sprawnie, a pacjent może odzyskać spokój i radość z życia.

Jak wygląda wizyta u psychoterapeuty?

Wizyta u psychoterapeuty odbywa się w komfortowym gabinecie. Oprócz wizyty stacjonarnej możliwa jest także wizyta online (w formie konsultacji przez Wideo komunikator i konsultacji przez telefon). Wizyta u psychologa w naszej Poradni trwa 50 minut (w przypadku pary wizyta trwa 75 minut) i polega na rozmowie. Dotyczy ona problemów pacjenta oraz sposobów poradzenia sobie z tymi problemami. Psychoterapeuta daje pacjentowi także spojrzenie na jego problemy okiem specjalisty, a przede wszystkim zapewnia wsparcie i zrozumienie jego potrzeb, obaw oraz celów.

Co można zyskać po wizycie u psychoterapeuty w naszej poradni Krakowskiej Terapii?

Regularne wizyty u psychoterapeuty mogą pomóc:

  • wyeliminować lęk lub poprawić obniżony nastrój
  • uporać się z emocjami
  • zmobilizować się do działania
  • poczuć szczęście
  • uzyskać pomoc dla swojego dziecka

Pamiętaj, że im wcześniej podejmie się odpowiednią terapię, tym łatwiej i szybciej będzie ona przebiegać. Komfort życia oraz codzienne samopoczucie mogą ulec znaczącej poprawie pod wieloma aspektami.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz na konsultacje w gabinetach Krakowskiej Terapii, podczas których doświadczony psychoterapeuta pomoże wybrać najlepszą ścieżkę prowadzącą do rozwiązania problemów.